“Uus Eesti HR-is” programmi vahekokkuvõte

“Uus Eesti HR-is” — kuidas vahepeal läinud on?

Sügisel sai hoo sisse väga positiivset vastukaja saanud EHRS’i algatus “Uus Eesti HRis”. Kui vähem kui nädalaga oli programmiga liitunud peaaegu 100 inimest, siis tänaseks on on liikmete arv jõudnud juba ligi 150 inimeseni. 

“Uus Eesti HR-is” programm sai alguse soovist viia kokku HR valdkonda alles sisenevad inimesed ja kogenud tegijad. Just seda on algatus ka teinud.

Programmi avaüritus toimus oktoobri lõpus Tallinna Majanduskoolis ning tõi kokku 90+ inimest, kes said osa Kristi Ansbergi inspireerivast teekonnast HR maastikul ja hea karjääri retseptist ning Piret Potisepa praktilisest töötoast networkingu oskuse arendamiseks. Kuid avaüritusega teineteise inspireerimine ja võrgustumine alles algasid.

Milline on olnud buddy programmi mõju esimeste kuude jooksul? 

Programm sai alguse küll pigem soovist pakkuda tuge ja kuuluvustunnet HR järelkasvule ehk värskelt valdkonnaga liitunutele kuid tegelikkuses on andnud palju väärtust ka juba pikemalt valdkonnas toimetanud tegijatele.

Mõned tagasisided programmi senisest mõjust nii kogenud tegijatele kui ka uutele tulijatele: 

Rena Tauk

“Avaürituselt võtsin mina praktilise ülesande kaasa. Igapäev vähemalt püüda ühe võõra inimesega networkida  No päris iga päev ei ole jõudnud aga teadlikult olen küll rohkem suhtlema hakanud võõraste inimestega (sh siis ka LinkedIn kaudu). Paarilise osas saan ainult kiidusõnu öelda. Natukene meenutab mind ennast mõned head aastad tagasi, kui olin ka HR valdkonnast ülimalt huvitatud ja nägu kohe lõi naerule, kui erinevate HR teemadega pidin tegelema hakkama. Õnneks on see nägu mul veel tänaseni naerul nende teemade üle. Küll aga olen teadlikult võtnud selle, et oma paarilisele püüan süstida uudishimu ja avatust, et küsida, küsida ja veel kord küsida, arutada erinevate teemade üle valdkonna kaaslastega. Ei ole olemas rumalaid küsimusi, pigem on rumalus, kui küsimus jääb küsimata. See on võib-olla see, mida mina ise alguses pidasin enda jaoks rumalaks, et ah, mis ma siin ikka küsin ja äkki keegi arvad, et on ikka rumal jne.”

Alice Ellamik 

“Mina julgen küll öelda, et olen saanud endale ühe särava uue tuttava — loodetavasti isegi sõbra, kellega jagada tööalaseid teemasid ning kelle projektidele kaasa mõeldes on võimalus ka iseenda igapäevategemistesse veidi kõrvalise pilguga otsa vaadata — aitäh Liis Vahe! Uute teemade üle arutlemine sunnib mind ka ennast raamidest välja mõtlema!”

Katrin Maiste  

Mina olen oma paarilisega ülirahul! Täna rääkisime pikalt, sain palju kasulikku nõu ja hulgaliselt lugemissoovitusi. Tore oli leida inimene, kes teab nii palju ühest teemast, mis minu ees alles avanemas.

Jaanika Jaarman  

Tegelikult olen hoopis mina saanud endale maailma parima paarilise — Ingrid Saar! Tõeline eeskuju ja inspiratsioon. Tänu sellele programmile alustame peatselt ka praktika raames koostööd, nii et juba täna saan öelda, et minu jaoks on selles programmis osalemine igati korda läinud  Aitäh programmi eest eestvedajatele!

Lisaks sai buddy programmist alguse ka uus Slacki kanal #opentowork, kus on kõigil tööotsijatel võimalus endast märku anda ning ennast nähtavaks teha. Sedasi jõuavad põnevad tööpakkumised veelgi kiiremini nendeni, kes hetkel uusi väljakutseid otsimas on. 

 Aga mis saab edasi?

Järgmine “Uus Eesti HR-is” programmi üritus toimub juba jaanuari teises pooles. Selles osas jõuab detsembri keskpaigas kõigi programmiga liitunute postkasti ka täpsem info nii ürituse kuupäeva, toimumiskoha kui ka esinejate osas. Püsi meiega! 

PS! Kui sa ei ole veel programmiga liitunud, siis võid seda veel julgelt teha. Liitumine on avatud ja saad oma sooviavalduse täita siin.

Kes ja miks on oodatud programmiga liituma?

Uue tegija jaoks on see võimalus saada enda kõrvale HR valdkonnas juba kogenud tegija, kellele oma professionaalses arengus toetuda ning kelle abil võrgustuda. Uutelt tegijalt on oodatud valmisolek aktiivselt võrgustuda ehk osaleda seltsi üritustel ja liituda Slacki suhtluskanaliga. Lisaks tuleb võtta vastutus enda arengu toetamisel — buddy ei ole mentor või coach vaid aitab HR maastikul navigeerida. 

Buddy rollis on võimalus anda oma panus HR järelkasvu toetamisse ning seeläbi ka ise oma võrgustikku laiendada. Buddy on justkui vanem õde või vend HR valdkonnas — aitab saada ülevaate Eesti HR maastikust (näiteks koolitustest, kontaktidest, tööpakkumistest jne) ning julgustab aktiivselt võrgustikes osalema ja teiste HR inimestega suhteid arendama. Ehk siis, kui oled HR valdkonnas juba mõnda aega tegutsenud ja soovid omalt poolt nüüd tagasi anda, siis oled teretulnud programmiga liituma, et toetada vähemalt ühte värskelt HR-i sisenenud inimest!


Oma küsimustega pöördu otse programmi eestvedajate poole:

Programmi osas jagab lisainfot Gelly Mikko (gelly@hrselts.ee)

Programmi ürituste kohta jagab lisainfot Helen Pärli (helen@hrselts.ee)


Previous
Previous

11 trendi 2023. aastaks (1. osa)

Next
Next

Eesti HR Seltsi 2022 aasta kokkuvõte